Wegwerkzaamheden voor herinrichting Julianaweg

Update 8 mei

Deze week zijn we begonnen met het zetten van de banden en het tegelwerk tussen de rotonde en de Foksiastraat. Ook zijn de eerste kolken geplaatst.

Vanaf de Foksiastraat werken we aan de ondergrond van de rijbaan en het fietspad. Daarnaast is de aanleg van de nieuwe duiker bijna klaar. 

Komende week

Maandag plaatsen we de laatste buizen van de duiker. Deze werkzaamheden gebeuren onder de bestaande kabels door en worden uitgevoerd samen met de nutsbedrijven.
We gaan verder met het zetten van de banden en het straatwerk tussen de rotonde en de Foksiastraat. Ook werken we verder aan het riool bij de Schippersgracht en de Meergracht.

herstraten julianaweg

Update 1 mei

Deze week zijn we verder gegaan met de werkzaamheden aan de nieuwe duiker. De voorbereidingen voor het aanbrengen van de buizen zijn afgerond. Daarnaast hebben we de laatste hand gelegd aan de aanleg van het riool.

Volgende week starten we met de aansluitingen van de kolken op het riool en het aanbrengen van mantelbuizen. Ook worden de kolken geplaatst. Aansluitend beginnen we met het straatwerk, waaronder het zetten van de banden.

Liander

Op woensdag 6 mei start Liander met werkzaamheden vanaf de Foksiastraat richting de AMVO. Hierbij wordt een middenspanningskabel aangelgd.

De kabel wordt in één keer aangebracht, waardoor de sleuf tijdelijk open ligt. Woningen blijven te voet bereikbaar via bruggetjes over de sleuf. De werkzaamheden duren ongeveer drie weken.

Update 17 april

Afgelopen maandag is de rotonde bij de Burgemeester van Baarstraat opengesteld voor verkeer. In de loop van de week is ook de bestrating aangelegd in de voetpaden rondom de rotonde.

Fase 3

Maandag is er ook gestart met fase 3 van het project. Het werkvak is uitgezet en we zijn begonnen met het opbreken van de bestrating. Ook is het bestaande asfalt verwijderd met behulp van een freesmachine.

Bij de Meergracht wordt binnen deze fase de duiker vervangen (een buis onder de weg door die zorgt voor de afvoer van water). De werkzaamheden voor het verwijderen van de bestaande duiker zijn inmiddels gestart. 

Volgende week starten we met de aanleg van de onderlaag voor het het fiets- en voetpad tussen de rotonde Burgemeester van Baarstraat en Foksiastraat. Ook beginnen we dan met werkzaamheden aan het riool tussen de Foksiastraat en de Schippersgracht.

Bereikbaarheid

  • De rotonde Burgemeester van Baarstraat is volledig afgesloten.
  • Een deel van de Burgemeester van Baarstraat, Kielstraat en de Julianaweg tot en met de kruising met de Foksiastraat zijn niet bereikbaar.
  • De Foksiastraat is alleen bereikbaar vanaf de Burgemeester van Baarstraat.
  • Fietsers kunnen met de fiets aan de hand passeren.
  • Voetgangers kunnen langs de werkzaamheden lopen via loopschotten. 

Omleidingen

  • Voor zwaar verkeer blijft de grote omleidingsroute via Zuiderzeeweg - Zuidpolderlaan - Dijkgraaf de Ruiterlaan.
  • Voor lokaal verkeer geldt tijdens deze fase de omleidingsroute via Populierenlaan - Herculeslaan - Jupiterlaan - Torenvalkstraat - Mgr. C. Veermanlaan - Julianaweg.

Deze routes vindt u op de website julianaweg-volendam.nl.

Busomleidingen

Sinds 5 januari 2026 rijden de buslijnen volgens hun omleidingsroutes:

  • 110, 316 en 614: via Torenvalkstraat - Jupiterlaan - Populierenlaan.
  • 800, 801 en N14: via de Populierenlaan vanaf rotonde Zeestraat.

Meer informatie en tijdelijke haltes vindt u julianaweg-volendam.nl.

Belangrijk: volg altijd de bebording!

Tijdens deze fase verwachten we veel verkeersbewegingen in een kleiner gebied.
Volg altijd de aangegeven bebording en omleidingen om onveilige situaties en verkeerschaos te voorkomen.

Handhaving, verkeersregelaars en matrixborden worden extra ingezet om alles zo veilig mogelijk te laten verlopen.

Kijk hier voor meer informatie en de planning van het project

Bomen langs de Julianaweg 

In februari zijn er bomen gekapt langs de Julianaweg. De bomen moesten uit noodzaak worden verwijderd in verband met de werkzaamheden van de nutsbedrijven. We begrijpen dat dit zorgt voor een kaal aanzicht van de Julianaweg. De verwijderde bomen worden vervangen door nieuwe bomen, maar deze bomen zullen niet op exact dezelfde plek worden geplant. In het ontwerp is rekening gehouden met goede groeiplaatsen voor bomen met voldoende ruimte. Deze nieuw te planten bomen krijgen daarmee meer ruimte voor de wortels dan dat de bomen nu hebben. Hierover leest u meer op onze website julianaweg-volendam.nl.

Op de hoogte blijven met de Bouwapp

Updates over het project Julianaweg zijn te vinden op de Bouwapp. Download deze in de App store of de Google Play Store

Kijk voor meer informatie op de site julianaweg-volendam.nl/.