Wegwerkzaamheden voor herinrichting Julianaweg

5 december

Deze week zijn in fase 1 de stratenmakers begonnen met het zetten van bandenlijnen. Dit zijn de betonnen randen langs de weg die de begrenzing vormen van het straatwerk. Ook zijn we gestart met het plaatsen van de trottoirkolken. Dit zijn de afwateringsputten aan de zijkant van de weg of het voetpad, die regenwater opvangen en afvoeren.

Volgende week gaan we verder met het plaatsen van de betonnen randen, starten we met het leggen van de tegels en worden de resterende kolken geplaatst.

julianaweg aanleg trottoirbanden

28 november

Deze week zijn we verder gegaan met het realiseren van de uitleggers. Dit zijn de leidingen die de kolken aansluiten op het hoofdriool, zodat regenwater straks goed kan worden afgevoerd.

Daarnaast zijn we gestart met het ophogen van het fiets- en voetpad. En de locaties voor de nieuwe boomgaten zijn voorbereid.

Volgende week starten de straatmakers met het zetten van de bandenlijnen en wordt begonnen met het aanbrengen van een stuk van het riool.

21 november

Afgelopen week zijn we gestart met het maken van boomgaten en het vullen daarvan met boomgrond. Het voetpad is opgebouwd en de duiker bij de aansluiting Julianaweg/Papaverstraat is verwijderd.

Aan de kant van de Visserstraat zijn de mantelbuizen voor de verlichting en de kolken en leidingen voor de hemelwaterafvoer aangelegd.

Komende werkzaamheden

Ter hoogte van de bushalte gaan we de korrelbaan profileren en het zandbed klaarmaken voor het voetpad. Aan de Papaverstraat ontgraven we het cunet en maken we nieuwe boomgaten. 
De nutsbedrijven zijn bezig met aanleg van waterleidingen en glasvezel.

27 oktober: Werkzaamheden in volle gang

Dura Vermeer is vorige week gestart met het verwijderen van de bestaande bestrating en het uitgraven van oude kabels en leidingen. Vandaag starten ze met het opbreken van het asfalt.

Gas en elektraleidingen

De werkzaamheden aan de gasleidingen is inmiddels afgerond. Liander werkt nog aan de verzwaring van de elektriciteitskabels in fase 1. Deze werkzaamheden duren nog tot het eind van deze week.

Waterleidingen

PWN is bezig met het vervangen van waterleidingen vanaf de Prins Bernardlaan richting de Kerkstraat. En vanaf de Kerkstraat tot aan de Beatrixstraat.

3 oktober: Start werkzaamheden 20 oktober

De herinrichting van deelgebieden Dorp en Entree start naar verwachting op 20 oktober 2025. We beginnen met het gedeelte van de Julianaweg, van de Zusterschoolstraat tot en met de Zeestraat. Deze werkzaamheden worden uitgevoerd in vijf fasen

Een belangrijk uitgangspunt is dat de bereikbaarheid voor verkeer, bewoners en ondernemers zoveel mogelijk behouden blijft. Daarom stemmen we onze planning en fasering af met de nutsbedrijven, busmaatschappijen en hulpdiensten.

De nutspartijen trekken voor het laatste deel van hun werkzaamheden samen met ons op. Terwijl wij de weg openmaken en onze werkzaamheden uitvoeren, leggen zij tegelijkertijd de kabels en leidingen aan. Het is ons streven dat de Julianaweg na afronding van een fase volledig klaar is, inclusief groen en bomen. Omdat sommige werkzaamheden, zoals het planten van bomen, afhankelijk zijn van het seizoen, kan dit onderdeel soms op een later moment plaatsvinden.

Kijk hier voor meer informatie en de planning van het project

30 juli 2025: Definitief Ontwerp en uitvoering

Na de inloopavond van 11 juni 2024 ontvingen we veel reacties en vragen van bewoners, gebruikers van de Julianaweg, busmaatschappijen en hulpdiensten. Die betrokkenheid waarderen we enorm. Op basis van deze input zijn extra verkeerskundige studies uitgevoerd. Daarbij is onder andere gekeken naar mogelijke aanpassingen van bushaltes, het al dan niet toepassen van verkeerslichten, de inrichting van de rotonde bij de Zeddeweg en de aansluiting van het terrein van RKAV Volendam en de Papaverstraat. 

Voor sommige onderdelen was dit een intensief en tijdrovend onderzoek, waarbij niet altijd een duidelijke of makkelijke conclusie te trekken viel. Over een aantal onderwerpen heeft de stuurgroep inmiddels een besluit genomen. Begin april zijn de voorgestelde wijzigingen goedgekeurd. Het bouwteam heeft de opdracht gekregen deze aanpassingen door te voeren in het Definitief Ontwerp. Het Definitief Ontwerp is inmiddels afgerond en gepresenteerd aan de werkgroep.

Bomen langs de Julianaweg 

In februari zijn er bomen gekapt langs de Julianaweg. De bomen moesten uit noodzaak worden verwijderd in verband met de werkzaamheden van de nutsbedrijven. We begrijpen dat dit zorgt voor een kaal aanzicht van de Julianaweg. De verwijderde bomen worden vervangen door nieuwe bomen, maar deze bomen zullen niet op exact dezelfde plek worden geplant. In het ontwerp is rekening gehouden met goede groeiplaatsen voor bomen met voldoende ruimte. Deze nieuw te planten bomen krijgen daarmee meer ruimte voor de wortels dan dat de bomen nu hebben. Hierover leest u meer op onze website julianaweg-volendam.nl.

Voorbelasting 

Een wegconstructie is zwaarder dan alleen de grond. Het gevolg van een zwaardere constructie is dat de grond gaat zakken. Daarom plaatsen we voorafgaand aan de uitvoerende werkzaamheden voorbelasting op de weg. De voorbelasting, bestaande uit bigbags met zand en los zand, is grotendeels in februari en maart aangebracht. Deze wordt bij de start van de herinrichtingswerkzaamheden verwijderd en deels hergebruikt in volgende fasen.

Bij de nieuwe rotonde bij RKAV wordt de voorbelasting nog verder uitgebreid. Ook langs het fietspad bij de Kathammerzeedijk en bij de nieuwe rotonde Zeddeweg–Heideweg komt nog voorbelasting te liggen.

Op de hoogte blijven met de Bouwapp

Updates over het project Julianaweg zijn te vinden op de Bouwapp. Download deze in de App store of de Google Play Store

Kijk voor meer informatie op de site julianaweg-volendam.nl/.