Sportkampioenen

De gemeente Edam-Volendam kent een rijk sportleven, getuige het ruime aanbod van 77 sportverenigingen. De sportverenigingen leveren jaarlijks diverse Nederlandse kampioenen af, van amateur- tot profniveau. Het hoge prestatieniveau heeft er zelfs toe geleid dat Edam-Volendam is verkozen tot Topsportgemeente in 2011 én 2013.

Aanmelden van kampioenen

Ieder jaar huldigt het gemeentebestuur sporters, wonend in de gemeente Edam-Volendam, die Nederlands-, Europees- of Wereldkampioen zijn geworden. De gemeente verzoekt de verenigingen om het aanmeldformulier te gebruiken voor de aanmelding van de kampioenen, zodat geen enkele kampioen over het hoofd wordt gezien. Bestuursleden, trainers of de sporters zelf worden verzocht de aanmeldingen te verzenden.

Na invulling en verzending van het formulier ontvangt de betreffende kampioen een felicitatiebrief van de gemeente plus daarbij de mededeling dat later een uitnodiging volgt voor de gezamenlijke huldiging in het begin van het nieuwe jaar.

Aanmeldformulier sportkampioen

Sportkampioenen 2018:

Individueel meisjes/ dames

Mirjam Aberkrom

Namens: Atletiek Vereniging Edam
NK Masters: Discuswerpen

Monique Tuijp

Namens: WZ&PC Purmerend
NK Masters 45+ lange baan: 50m vrije slag NK Masters 45+ korte baan: 50m vrije slag

Didi Feijen

Namens: Kunstschaatsvereniging Hoorn
NK Showrijden: Artistic Skate Duo 2

Jaimy Mens

Namens: Handbalvereniging VOC Amsterdam
NK Dames B-jeugd

Anna Prinsze

Namens: Handbalvereniging VOC Amsterdam
NK Dames B-jeugd

Merel Conijn

Namens: Schaatstrainingsgroep Purmerend
NK Junioren B: 3.000m, Teamsprint en Marathon

Denise Kwakman

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid
NK Junioren D: Luchtpistool opgelegd

Individueel jongens/ heren
Tijmen van Rossum

Namens: Touwtrekvereniging Monnickendam
WK Heren 600 kg
NK Touwtrekken indoor

Eddie de Boer

Namens: Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging
NK Yamaha YZF R125 Cup

Guus Boes

Namens: NIWA Racing
NK Supercup 600

Alex van Rijn

Namens: Turnvereniging St. Mauritius
NK Instap 2e divisie: Brug

Rick Stikkelorum

Namens: Turnvereniging St. Mauritius
NK Instap 2e divisie: Meerkamp

Dani Schilder

Namens: Turnvereniging St. Mauritius
NK Instap 1e divisie: Ringen

Cas Klein

Namens: Turnvereniging St. Mauritius
NK Pupil 2e divisie: Meerkamp

Kyan Jacobs

Namens: Turnvereniging St. Mauritius
NK Pupil 2e divisie: Brug

Leon Atherton

Namens: Turnvereniging St. Mauritius
NK Pupil talentendivisie: Voltige en Vloer

Yoran Rein

Namens: Turnvereniging St. Mauritius
NK Jeugd 2e divisie: Voltige

Stefan Rein

Namens: Turnvereniging St. Mauritius
NK Jeugd 1e divisie: Brug

Marnix Kolkman

Namens: Atletiekvereniging Edam
NK Junioren B: Meerkamp en Polsstokhoogspringen (indoor + outdoor)

Sven Hagen

Namens: Atletiekvereniging Edam
NK Masters: 1.500m indoor en outdoor

Manfred Mooijer

Namens: Atletiekvereniging Edam
NK Masters: 400m horden

Luc Kroon

Namens: Zwemvereniging Ed-Vo
NK Korte baan Jeugd: 100m vrije slag, 200m vrije slag, 400m vrije slag en 200m wisselslag
NK Lange baan Jeugd: 100m vrije slag, 200m vrije slag, 400m vrije slag en 200m wisselslag, 100m vlinderslag, 200m vlinderslag en 100m rugslag
NK Senioren: 200m vrije slag

Jan Buijs

Namens: Sportclub Only Friends Amsterdam
NK Rolstoelbasketbal: Eredivisie

Dennis Bank

Namens: Tennisvereniging Dijkzicht
NK Masters 40+: Heren Enkel

Jerry Jonk

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid
NK Junioren C: 5 schots duel luchtpistool

Bob de Boer

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid
NK Junioren: Vrij Pistool

Jack de Boer

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid
NK Dynamic Service Rifle

Mark van Strijen

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid
NK klasse SH-1: Vrij Pistool

Piet Crielaard

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid
NK Zwartkruit geweer: Maximilian replica 100m liggend

Teams

Turnvereniging St. Mauritius

NK Teamcup niveau 15, verplichte oefenstof:
Dick Bond
Alex van Rijn
Dani Schilder
Rick Stikkelorum
Lean de Waart
Trainer: Ben Zwarthoed

Zwem- en Polovereniging Ed-Vo

NK IJszwemmen, 4 x 100m estafette
Jac Guijt Nico Jonk
Peter Klos
Jack Pannekeet

Schietsport-vereniging De Vrijheid

NK Junioren A klasse: Standaardpistool
Glenn van Bockel
Bart Huizinga
Nick Huizinga

Schietsport-vereniging De Vrijheid

NK Junioren A klasse: Meester Kaart Licht
Glenn van Bockel
Bob de Boer
Nick Huizinga

Schietsport-vereniging De Vrijheid

NK Dames: Luchtwapens Pistool
Tessa Biesbrouck
Marjolein Heideman
Gerda Kwakman-Schokker

Schietsport-vereniging De Vrijheid

NK Senioren: Vrij pistool
Sander Nooij
Wim Kwakman
George Verstoep

Schietsport-vereniging De Vrijheid

NK Senioren: Meesterkaart Licht
Sander Nooij
Wim Kwakman
George Verstoep

Schietsport-vereniging De Vrijheid

NK Senioren: Luchtwapens Pistool
Niels Kwakman
Sander Nooij
Martin Weiland

Schietsport-vereniging De Vrijheid

NK Senioren: Standaard Pistool
Niels Kwakman
Ton Laarman
Sander Nooij

Schietsport-vereniging De Vrijheid

NK Veteranen: Meesterkaart Zwaar
Frans Aan
Ron Kamst
Ron Slinger