Sportkampioenen 2019

De gemeente Edam-Volendam kent een rijk sportleven, getuige het ruime aanbod van 77 sportverenigingen. De sportverenigingen leveren jaarlijks diverse Nederlandse kampioenen af, van amateur- tot profniveau. Het hoge prestatieniveau heeft er zelfs toe geleid dat Edam-Volendam is verkozen tot Topsportgemeente in 2011 én 2013.

Aanmelden van kampioenen

Ieder jaar huldigt het gemeentebestuur sporters, wonend in de gemeente Edam-Volendam, die Nederlands-, Europees- of Wereldkampioen zijn geworden. De gemeente verzoekt de verenigingen om het aanmeldformulier te gebruiken voor de aanmelding van de kampioenen, zodat geen enkele kampioen over het hoofd wordt gezien. Bestuursleden, trainers of de sporters zelf worden verzocht de aanmeldingen te verzenden.

Na invulling en verzending van het formulier ontvangt de betreffende kampioen een felicitatiebrief van de gemeente plus daarbij de mededeling dat later een uitnodiging volgt voor de gezamenlijke huldiging in het begin van het nieuwe jaar.

Aanmeldformulier sportkampioen

Sportkampioenen 2019:

Individueel meisjes/ dames

Nel Tel-Kelder

Namens: Bowlingvereniging Volendam

NK 65+ C-klasse: Scratch

Merel Conijn

Namens: STG Purmerend

NK B-junioren: All-round

Vikingrace B-junioren (officieus EK): All-round

Megan Jacobs

Namens: Turnz Amsterdam gymnastics

NK Junioren 1e divisie: Balk

Monique Tuijp

Namens: WZ&PC Purmerend

NK Masters 50+: 100m vrije slag

Mirjam Aberkrom- De Groot

Namens: Atletiekvereniging Edam

NK Masters Dames 55: Kogelstoten en Discuswerpen

Nadine Kwakman

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Junioren A: 5 schots duel lucht pistool

Denise Kwakman

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Junioren D: Lucht pistool opgelegd

Didi Feijen

Namens: Kunstschaatsvereniging Hoorn

NK Duo 2 Artistic Skate / Showschaatsen

Individueel jongens/ heren

Marley Kras

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Junioren C: Lucht pistool opgelegd

Eric Koning

Namens: Bowlingvereniging Volendam

NK 50+ A-klasse: Scratch

Rens Zoutberg

Namens: Judovereniging Kenamju

NK teams Onder 12 jaar (-46 kg.)

Tijmen van Rossum

Namens: Touwtrekvereniging Monnickendam

NK Indoor: Heren 640 + Heren 480 + Mix 580

Alex Schilder

Namens: Open Water Swimming Club

NK IJszwemmen: 100m vrije slag

WK IJszwemmen: 1.000m vrije slag  3e plaats

Leroy Teunis

Namens: Amsterdam Crusaders

NK American Football: Eredivisie

Alex van Rijn

Namens: Turnvereniging St. Mauritius

NK Instap 1e divisie: Vloer

Rick Stikkelorum

Namens: Turnvereniging St. Mauritius

NK Pupil 3e divisie: Meerkamp

Dani Schilder

Namens: Turnvereniging St. Mauritius

NK Pupil 2e divisie: Meerkamp

Cas Klein

Namens: Turnvereniging St. Mauritius

NK Pupil 1e divisie: Meerkamp

Kyan Jacobs

Namens: Turnvereniging St. Mauritius

NK Pupil 1e divisie: Brug en Rek

Mikel Zwarthoed

Namens: Turnvereniging St. Mauritius

NK Junioren 1e divisie: Voltige

Calvin Raatsie

Namens: AFC Ajax

EK O17

NK O17

Nationale beker

Luc Kroon

Namens Zwemvereniging Ed-Vo

NK Jeugd lange baan: 100m, 200m en 400m vrije slag + 200m wisselslag

NK korte baan: 200m, 400m en 800m vrije slag

Marnix Kolkman

Namens Atletiekvereniging Edam

NK Junioren B: Polsstokhoogspringen

Manfred Mooijer

Namens Atletiekvereniging Edam

NK Masters Heren 50: 400 meter horden

Glenn van Bockel

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Junioren A: Pistool, Standaard pistool, 5 schots duel lucht pistool en Olympisch snelvuur pistool

Jerry Jonk

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Junioren B: 5 schots duel lucht pistool

Bob de Boer

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Junioren A: Vrij pistool

Mark van Strijen

Namens: Schietsportvereniging De Vrijheid

NK SH-1 klasse: Vrij pistool

Teams

Tennisvereniging Dijkzicht

NK Dubbelspel Dominique Karregat & Sem Wensveen

Dansschool Inge Leeflang

NK Streetdance / Hiphop U11

Noa Bond                      Kyara Smit

Jasmijn Jonk                 Sharon Tol

Fem Kras                       Fay Tuijp

Fem Kroon                    Liza Tuijp

Maura Kwakman         Eva van Vlaanderen

Emma Runderkamp    Mila Schilder

Faya Schilder                Iris Terpstra

Isabelle Sciarli

Trainer: Susan Koning

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Junioren A: Lucht pistool (teams)

Glenn van Bockel

Bob de Boer

Nadine Kwakman

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Veteranen: Pistool (teams)

Frans Aan

Ron Kamst

Bart Koning

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Junioren B: Lucht pistool (teams)

Huub de Boer

Jerry Jonk

Verony Kronenburg

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Senioren: Sportpistool licht (teams)

Gerda Kwakman-Schokker

Marjolein Heijdeman

Agnes Knol

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Senioren: Lucht pistool (teams)

Gerda Kwakman-Schokker

Tessa Biesbrouck

Marjolein Heijdeman

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Veteranen: Lucht pistool (teams)

Ina Kamst-Molenaar

Johanna Aan-De Boer

Agnes Knol

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Senioren: Meesterkaart licht (teams) + Standaard pistool (teams)

Niels Kwakman

Sander Nooij

Martin Weiland

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Senioren: Vrij pistool (teams)

Wim Kwakman

Sander Nooij

Martin Weiland

Schietsportvereniging De Vrijheid

NK Veteranen: Vrij pistool (teams)

Niels Kwakman

Johan Lotz

Ton Laarman

Hengelsportvereniging Edam ‘68

NK Baarsvissen voor korpsen

Rob Kaars

Henk Roos

Marcel Kok

HV Kras/Volendam

Winnaar NHV-beker

Tim Claessens           Rick Zwarthoed

Zarko Curic                Sander Visser

Jordy Baijens             Marc Kok

Gerrie Eijlers              Leon van Schie

Jordan Beukman       Leon Geus

Florent Bourget         Dennis Schellekens

Jaap Beemsterboer   Marnix Roos

Robin Jansen              Geert Hinskens

Igor Mrsulja

Kijk hier voor een overzicht van Sportkampioenen 2018